iLoveServis Blog

Opravy základních desek? Pro nás žádný problém!

Proč se vyplatí zabývat se opravou základních desek?

Hlavním důvodem těchto složitých oprav zákadních desek je záchrana stávajícího mobilního přístroje a nemuset tak kupovat při hned nový telefon, tablet, či notebook.

- Ušetření financí
- ušetření se starostí s nákupem nového přístroje
- a ušetření času a starostí kolem organizace uložených dat,

jsou jasné důvody, kdy stojí za to opravit stávající přístroj.

Příklad srovnání cen nových přístrojů versus opravy základní desky:

Opravit telefon není vždy jen o „jednoduché“ výměně rozbitého displeje za nový, či přemontování baterie.

Jako u každé elektroniky se i v mobilních telefonech nachází základní deska logických obvodů, ke které jsou napojeny veškeré zbylé komponenty. Celý přístroj je plně funkční až v případě, kdy veškeré logické cesty na základní desce bezproblémově komunikují s ostatními napojenými součástmi celku jako jsou displej, kamery, sluchátko, tlačítka, senzory a další. Nefunguje-li běžná součást, jako je displej například po pádu telefonu na zem, ve většině případů jej opravdu stačí přemontovat za nový, ale co když ani přemontování displeje za nový nepomůže? Pak přichází na řadu zkušenost servisního technika, který musí najít závadu právě uvnitř základní desky a přichází na řadu mikropájení.

Jak to na takové základní desce vypadá

Pokud si představíme základní desku každého elektronického zařízení jako pomyslnou mapu města, kde každý součástky přestavují domky a budovy, tak zmiňovaný pád telefonu z výšky na zem je jako zemětřesení. Některé domy vydrží otřesy a nekteré se rozpadají, vylomí nebo dokonce posunou v základech. Další velmi častý případ takové zkázy města je i povodeň, tedy okamžik vniknutí kapaliny do přístroje, kdy jednotlivé součástky, domečky pod elektrickým proudem nevydrží nápor a poškodí se. A přesně taková scéna se odehrává v mikrosvětě základních desek pod mikroskopem.